מה החשיבות במרחב מוגן דירתי?

כשאנחנו עומדים פני רכישת דירה או שכירתה, יש לנו לא מעט פרמטרים ברשימה מוקפדת שבודקת האם הדירה ראויה למגורים עבורנו או לא.

במציאות הנוכחית של מדינת ישראל, החשיבות במרחב מוגן דירתי הוא גדול.

לא רק בגלל הסכנה הלאומית התמידית, אלא גם מכיוון שהקרבה לים התיכון והאדמה הבוצית יכולות ליצור לא מעט תופעות טבע מטלטלות, שעלולות גם להרעיד את קירות הבית.

מרחב מוגן דירתי הוא הפתרון האפקטיבי והיעיל ביותר עבור כל מה שעלול לקרות חלילה.

 

מה זה מרחב מוגן דירתי?

כולנו מכירים את ראשי התיבות ממ"ד, אבל מישהו אי פעם חשב מה זה אומר? ובכן, ממ"ד פירושו מרחב מוגן דירתי.

בענף הבנייה כיום יש דגש מאוד גדול על בניית ממ"ד בכל דירה חדשה וזה אף נדרש בחוק. גם בלי קשר לחוק, יש כיום ביקוש יותר גבוה לדירות מוגנות על כל צרה שלא תבוא. 

בחוק הישראלי מוגדר מה על פי התקנות נחשב מרחב מוגן. הממ"ד חייב להיות מבטון והשטח אמור להיות לכל הפחות 9 מ"ר, התקרה חייבת להיות בגובה של 2.5 מ' לכל הפחות והרוחב 1.6 מ' לכל הפחות.

עובי הקירות חייב להיות 25 ס"מ לכל הפחות גם כן. 

 

מדוע אנחנו זקוקים לממ"ד בביתנו?

מתוקף המציאות היומיומית הביטחונית הקשה במדינת ישראל, וגם באופן כללי, אסונות הם דבר נפוץ בכל מקום.

הבנייה לגובה יכולה להותיר אחריה הרוגים רבים אם מדובר ברעידת אדמה, צונאמי או כל פגיעה גדולה אחרת שתכה במקום בו אנחנו חיים.

מרחב מוגן דירתי למעשה מעניק לנו את הביטחון, שלא משנה מה יקרה, או איזה אסון ייפול על ראשנו חס וחלילה, תמיד נוכל להיות מוגנים בביתנו ללא חשש או פחד. 

 

איזה סוגי מיגון קיימים?

כיום קיימים שני סוגי מיגון עיקריים – מיגון בטון ומיגון פלדה. אם מיגון בטון הוא המיגון המחויב בחוק, מיגון הפלדה הנייד, הוא למעשה מיגון זהה לבטון אך אינו מעוגן בחוק.

אמנם זהו אמצעי מיגון שעלול להינמס בחום של אש גבוהה, כלומר אינו בטוח לשריפות. עם זאת, מיגון פלדה נפוץ ביותר, ומהווה פתרון מיגון עבור בעלי עסקים, גופים גדולים ואזורי תעשייה. 

מיגון הפלדה הנייד נפוץ גם בבתים פרטיים בהם לא קיים ממ"ד, והוא יהיה מוצב לרוב בחצרות הבית או במרפסת.

היתרון של ממ"ד פלדה הוא בעיקר ניידותו, אך גם הנוחות שלו, שכן ניתן לחבר אליו מערכות חשמל, חלונות, מיזוג אוויר ועוד. עם זאת, ממ"ד בטון חסין כלפי הכל, כולל שריפות, וממ"ד פלדה נייד אינו מכסה שריפות. 

העלויות של מרחב מוגן פלדה נייד אל מול ממ"ד בטון הן שונות. עלותו של ממ"ד פלדה זולה יותר. 

 

האם ניתן למגן חדר קיים?

כן, ניתן למגן חדר קיים. התהליך הוא קצר ומהיר ואינו דורש אישור בנייה מטעם העירייה.

מיגון חדר פנימי בבית הוא פעולה חשובה במידה ואין ממ"ד בביתכם. תהליך זה נקרא שיפור חדר, ובמהלכו מתבצעות עבודות חיזוק הקירות, שהופכות אותו למוגן וחסין מפני כל צרה.

ניתן למגן את החדר בעזרת שיטות מיגון מאושרות על ידי פיקוד העורף, ואף נמצאו יעילות ביותר כשזה נוגע לאסונות טבע או איום רקטות. 

 

יש לכם כתובת מקצועית – מיגון טוב

במידה ואתם מעוניינים למגן את אחד מחדריכם, או שאתם מעוניינים ברכישת ממ"ד פלדה נייד, חברת מיגון טוב היא הכתובת המקצועית עבורכם.

חברת מיגון טוב מעניקה פתרונות מיגון איכותיים במחירים ידידותיים לכל, ואף מעניקה אחריות ארוכת טווח על כל עבודה שנעשתה.

אז מה היה לנו עד עכשיו

לקבלת הצעת מחיר למה החשיבות במרחב מוגן דירתי? השאירו פרטים בטופס
לוגו מיגון טוב
לייעוץ חינם והצעת מחיר למה החשיבות במרחב מוגן דירתי? השאירו פרטים ונחזור בהקדם