מה ההבדל בין ממ"ד יביל לממ"ד בבניית קבע?

תחת מציאות ביטחונית הפכפכה ולא בטוחה, הצורך באמצעי הגנה מפני איומי טילים פוטנציאליים הפך לחשוב ביותר, הן עבור המדינה והן עבור האזרחים.

כתוצאה מכך, ממ"דים המוכרים ביכולת לספק הגנה בשעת הצורך, זוכים לביקוש רב.

שני סוגים נפוצים של ממ"דים, שהם ממ"ד יביל וממ"ד בבניית קבע.

כדי להבין את ההבדלים ביניהם, במאמר הקרוב נעמיק במאפיינים, היתרונות והמגבלות של כל סוג.

 

היתרונות של ממ"ד יביל

למרות שגם ממ"ד יביל וגם ממ"ד בבניית קבע מצטיינים בהגנה על השוהים בהם, ישנם הבדלים בניהם וחשוב להכיר אותם. כעת, נעסוק ביתרונות של ממ"ד יביל.

  • מיגון איכותי – ממ"ד יביל הוא מבנה חיצוני שניתן לשנע ולהתקין לפי צורך. כמו כן, במידה ומדובר בממ"ד יביל שעומד בנהלים הוא יספק הגנה שלא נופלת מההגנה שממ"ד בבניית קבע יספק.
  • התקנה מהירה – בהתאם למאפיינים הייחודים של ממ"ד יביל, ניתן להתקין אותו במהירות ובאופן שיספק הגנה מיידית לתושבים באזורים המועדים לפגיעות טילים.
  • יחס עלות מול תועלת – בהשוואה לממ"ד בבניית קבע, ממ"ד יביל נוטה להיות זול יותר וכן דורש פחות התעסקות ותחזוקה. כמו כן, בנייה של ממ"ד בניית קבע עשויה להיארך זמן רב יותר ולדרוש משאבים משמעותיים יותר.

באנר מה ההבדל בין ממ"ד יביל לממ"ד בבניית קבע

 

מגבלות אפשריות של ממ"ד יביל

לצד יתרונות מובהקים, ישנם גם מגבלות אפשריות לבחירה בממ"ד יביל.

חשוב להבהיר, את המגבלות הללו ניתן לצמצם אם מודעים להם ומבצעים בחירה מותאמת אישית.

  1. מקום מוגבל – לממ"ד יביל במקרים רבים יש שטח פנימי מוגבל עקב האופי הנייד שלו. בהתאם, זה עשוי להגביל את מספר האנשים שניתן לאכלס בזמן חירום. יחד עם זאת, ממ"ד יביל יכול להגיע בגדלים שונים כך שניתן להתאים את גודלו לפי צורך.
  2. צריך לוודא עמידות – באופן טבעי, ממ"ד יביל עלול להיות בטיחותי פחות ביחס לממ"ד שנבנה מחומרי גלם עמידים. יחד עם זאת, במידה ומדובר בממ"ד יביל שעומד בתקנים של פיקוד העורף ומסופק על ידי חברה אמינה ומוכרת, עמידותו תהיה כמו של ממ"ד בבניית קבע.

 

היתרונות של ממ"ד בבניית קבע

  • תנאי שטחממ"ד יביל אפשרי להתקנה רק במקרה וקיימת גישה מתאימה למנוף שיכול למקם אותו שם בצורה מתאימה ובטיחותית. בהתאם, אם לא קיימת אפשרות כזאת, מענה מיגוני מתאים יתקבל רק באמצעות ממ"ד בבניית קבע.
  • התאמה לבנייני מגורים – היות וממ"ד בבניית קבע יכול להשתלב בצורה טבעית בבניין מגורים, הוא יכול להכיל מספר גדול יותר של דיירים, ובכך להבטיח את בטיחותם של יותר דיירים.
  • אינטגרציה מבנית – מבנים קבועים מאפשרים שילוב טוב יותר של שירותים שונים לרבות חשמל, מים ואינסטלציה, מה שמבטיח את נוחות השימוש בממ"ד בבניית קבע.

 

מגבלות של ממ"ד בבניית קבע

  • התקנה יקרה – בנייה או שיפוץ של ממ"ד בבניית קבע עשויה להיות יקרה יותר, להימשך זמן רב יותר ולהיות מסובכת יותר.
  • הסכמה של כל דיירי הבניין – במקרה בו הממ"ד נבנה כחלק מבניין מגורים, במקרים רבים יעלה צורך בקבלת אישור בכל דיירי הבניין. באופן הזה, בניית הממ"ד כבר לא תהיה תלויה רק במי שמעוניין בו, אלא גם בהסכמה של גורמים אחרים, עובדה שיכול לסבך את כל התהליך.

 

לסיכום – הכירו את ההבדלים ותבחרו נכון

המציאות הביטחונית במדינת ישראל מחייבת אותנו לשמור על דריכות גבוהה ולדאוג לביטחון שלנו ושל הקרובים לנו. ממ"ד יביל וממ"ד בבניית קבע מהווים פתרונות מיגון נפוצים וחשובים למדי, במיוחד באזורים מועדים לפגיעות טילים. אם אתם מעוניינים במיגון איכותי, פנו אל חברת מיגון טוב אשר מתמחה בייעוץ ובמתן של שירותי המיגון המתקדמים ביותר.

אז מה היה לנו עד עכשיו

ממ"ד יביל הוא מרחב מוגן קל ומהיר להקמה, שלא דורש עבודות תשתית משמעותיות, ושעלויות ההקמה שלו הן זולות יחסית למיגון האיכותי שהוא מספק.

ממ"ד קבוע מספק את המיגון המקסימלי, וכשהוא נבנה כחלק מתשתיות המבנה הוא הופך לחלק בלתי נפרד ממנו. כך ניתן להשיג את המיגון המקסימלי בכל מבנה, מבלי לפגוע ואף תוך כדי שיפור של איכות החיים.

בשביל לקבל את ההחלטה הנכונה ביותר לגבי מיגון במבנה שלכם, כדאי להתייעץ עם המומחים בתחום. אם תפנו למיגון טוב עבור פתרונות המיגון שנחוצים לכם – תוכלו להיות בטוחים שאתם מקבלים את המעטפת האיכותית ביותר ואת ההחלטה הנכונה ביותר באשר למיגון הבית או העסק שלכם.

לקבלת הצעת מחיר למה ההבדל בין ממ"ד יביל לממ"ד בבניית קבע? השאירו פרטים בטופס
לוגו מיגון טוב
לייעוץ חינם והצעת מחיר למה ההבדל בין ממ"ד יביל לממ"ד בבניית קבע? השאירו פרטים ונחזור בהקדם